Wśród wielu materiałów, dokumentów odnajdujemy sporo, które trudno zakwalifikować do innego działu.
Są to jednak bezspornie “świadectwa epoki” i dlatego utworzona została dla nich zakładka “Ciekawostki”.
W 1988 w stoczni im. Komuny Paryskiej powstał komitet, który próbował reaktywować NSZZ “Solidarność”, wykorzystując ustalenia okrągłego stołu. Ponad połowa komitetu to ludzie związani z SW. Wniosek został złożony do Sądu i okazało się, że nie można reaktywować związku. Ustalenia przy okrągłym stoliku były inne. NSZZ “Solidarność” nie miała zostać reaktywowana. Miała powstać nowa, spolegliwa “Solidarność”. Obłuda została obnażona.
W 1990 roku zorganizowaliśmy okupację budynku komitetu miejskiego PZPR w Gdyni. W jej wyniku budynek został przekazany na siedzibę ZUS i MOPS-u. Owczesny prezydent miasta poinformował o tym fakcie przewodniczącą Komitetu Obywatelskiego, – Franciszkę Cegielską.
Orzeczenie kolegium skazujące Edka Frankiewicza.
Plan operacyjny i ocena sytuacji po “zamachu” na Komitet Miejski PZPR” w lutym 1987 r., Na podkreślenie zasługuje fakt, że eksperci nie potrafili ustalić prawidłowego składu materiału wybuchowego. Podany skład nie jest prawdziwy.
Wspieraliśmy dążenia niepodległościowe narodów w Rosji. Na potrzeby Tatarów Krymskich wydrukowaliśmy Koran w języku rosyjskim. Poza tym, za naszym pośrednictwem szły książki z ośrodków na zachodzie. Przerzucaliśmy je przez granicę do Rosji, wykorzystując każdą, nadarzającą się okazje. Odbiorcą “Koranu” był Selim Chazbijewicz, mieszkający w Gdańsku. Część książek szła z Londynu, od Niny Karsow do Kazimierza Michalczyka w Berlinie, i od Niego do nas. Dalej za pośrednictwem Jadwigi Chmielowskiej i Piotra Hlebowicza z Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej, publikacje wędrowały na wschód.