10 kwietnia 2010 r. zginął Prezydent RP Lech Kaczyński.
W katastrofie pod Smoleńskiem zginął Prezydent Lech Kaczyński. Wraz z Nim zginęło 95 osób. Wśród Nich wielu naszych przyjaciół, ludzi nam szczególnie bliskich, patriotów, działaczy niepodległościowych. Pozostaną na zawsze w naszych sercach.
Nic nie ukoi żalu ani nie zapełni pustki po stracie najbliższych.
Składamy szczere kondolencje rodzinom wszystkich ofiar.
Cześć Ich Pamięci!!

Szanowni Państwo,

W związku z uroczystościami żałobnymi i pogrzebowymi Prezydenta RP ŚP. Lecha Kaczyńskiego z Małżonką oraz pozostałych ofiar katastrofy w Smoleńsku, przekładamy termin obchodów 25 lecia Solidarności Walczącej w Trójmieście zaplanowanych na 18 kwietnia 2010 roku.
Obchody stanowią część działań mających na celu odkłamywanie historii, które zapoczątkował ŚP. Prezydent Lech Kaczyński. Nie bez powodu objął je patronatem i dlatego odbędą się w najbliższym możliwym terminie, tj. 16 maja 2010 r.
Miejsce i program nie ulegają zmianie.
Za utrudnienia związane ze zmianą przepraszamy.
za Komitet Obchodów
25 lecia Solidarności Walczącej w Trójmieście